Clash Of Clans Online

Ordu binaları

Clash of Clans Finlandiyalı şirket Supercell tarafından üretilen, bir çok oyuncunun online olarak aynı anda oynayabileceği ve gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Klanlar Çatışması olarak Türkçe'ye çevrilen bu oyunda, adından da anlaşılacağı gibi oyuncular arasında savaşlar yapılır. Oyuncu, kendi kurduğu köyünü korurken, bir taraftan da zayıf gördüğü köylere saldırır. Bu eğlenceli oyunun Ordu Binaları ile ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Ordu kampı: Ordu kampları oyunda 5x5 karelik bir alana inşa edilirler. Oyundaki en geniş yer kaplayan yapıdır. Barbar, okçu, goblin, dalkavuk, valkyrie, golem, dev, duvar yıkıcı, balon, şifacı, ejderha, P.E.K.K.A., yaban domuzu binicisi, sihirbaz gibi savaşçılar, eğitimi tamamlanınca ordu kamplarına giderler. Yükseltme sırasında işlevlerini yitirmezler ve birliklerinizi muhafaza etmeyi sürdürürler. Ordu kamplarındaki birlikler, asla kaybedilmeyecek bir özelliğe sahiptir. Köy yıkılsa bile buradaki askerler ölmüyor. Barbar Karal ve Okçu Kraliçe dışındaki tüm birlikleriniz ordu Kampında muhafaza edilebilir. Ordu kamplarının korunmaya ihtiyacı olmadığı için duvarla çevirmeye de gerek yoktur.

Kışla: Ordu kampına gidecek olan askerler Kışla'da eğitilir. Elbette askerlerinizi eğitmek ve ordu kampına göndermek için iksir kullanmanız gerekiyor. Bu arada, kışlanın seviyesini yükselterek, gelişmiş birimleri kullanmaya başlamak oyuncu için oldukça önemlidir.

Kışla düşmanlarına saldırmak için asker eğitmeni sağlar. Destansı savaşlar kazanan gelişmiş birimlerin kilidini açmak için kışlayı yükselt. Yükseltme sırasında kışlanın asker eğitme işlevinin durduğunu aklınızdan çıkartmayın. Elmas kullanarak, askerlerinizin eğitimini anında tamamlayabilirsiniz. 10 elmas harcayarak, 2 saat boyunca kışlalarınızın asker eğitimini (üretimini) 4 katına da çıkarabilirsiniz. Rakamsal değerler oyunun oynanacağı tarihte yapılan kampanyalar ve indirimlerin olmadığı zamanlama içerisinde verilen orantılardır.

İzbe kışla: İzbe kışla ile kara iksir kullanarak, özel birlikler üretmenizi, değişik savaş tekniklerine sahip askerlere sahip olmanızı sağlar. Bu askerler de eğitimleri tamamlandıktan sonra ordu kamplarına gönderilecektir. Yükseltme sırasında asker eğitimi durur. Yükseltme bittikten sora eğitim yeniden başlar. Eğitim anında tamamlamak için elmas kullanabilirsiniz. Ayrıca Kışla'da olduğu gibi 10 elmas harcayarak, İzbe Kışla'nın eğitim hızını 2 saat süresince 4 katına çıkarabilirsiniz. Bu arada, zaman sürekli işleyeceğinden, kullanmayacağınız, ya da 2 saat boyunca online olmayacağınız zaman bu hızlandırma seçeneğini aktifleştirmemeniz uygun olur.

Laboratuvar: Laboratuvarlar ile büyülerinizi ve birliklerini yükseltebilirsiniz. 4X4 karelik yer kaplayan laboratuvarlarda bir araştırma işlemi sırasında yükseltme yaparsanız, yükseltme tamamlanana kadar araştırma duracaktır. Araştırma bir kez başlatıldığında bir daha durdurulamaz. Ancak, elmas kullanarak, araştırmayı anında tamamlayabilirsiniz.

Büyü fabrikası: Büyü fabrikası sihirli silahlar üreten büyücülerin evi konumundadır. Oyuncu, büyülerini Büyü Fabrikası'nda oluşturur. Dondurma büyüsü. iyileştirme büyüsü, öfke büyüsü, yıldırım büyüsü atlama büyüsü gibi büyüler yapılabilir. Bir büyüden en fazla 5 adet oluşturulabilir ve her bir büyü bir kez kullanılır. Büyüler, hiç bir savunma tarafından etkisiz hale getirilemezler. Büyü üretim hızı da elmas harcayarak, arttırılabilir.