Clash Of Clans Online

Kanyak Binaları

Çok oyunculu, online bir strateji oyunu olan Clash of Clans (Klanlar çatışması) oyunundaki Kanyak Binaları ile ilgili önemli bilgileri sizinle paylaşacağız.

Altın Madeni: Adından da anlaşıldığı üzere, oyunda kullanacağınız altınları üretir. Altın toplama kapasitesi oyuncunun bulunduğu seviyeye göre değişmektedir. 3X3 karelik bir alanı kaplayan altın madenini yükseltmek istediğinizde, yükselme sırasında maden işlemez. Altın madeni 5'inci seviyeye yükseldiğinde, elmas harcayarak, üretimi iki katına çıkarabilirsiniz.

Altın deposu: Altın madeninde toplanan ve savaşlarda alacağınız ganimet altınlar, burada depolanır. Depolama kapasitesini arttırmak ve düşmana karşı daha dayanıklı hale getirmek için depo seviyelerini yükseltin. Altın deposu, yükseltme sırasında işlevini kaybetmez ve en üst seviyede 8 milyon altın depolayabilir.

İksir Madeni: İksir madeni köyün altından geçen Ley hatlarında bulunur ve pompa ile çekilir. İksir toplayıcılar yükseltilerek, iksir üretimi arttırılabilir. İksir toplayıcının topladığı iksirler boşaltılmadığı taktirde, üretim doğal olarak durur. Toplayıcı 5'inci seviye ulaştığında yeşil taş ile üretim iki katına çıkarılabilir. Önemli olan, toplayıcı kapasitesini doldurduğunda, iksirlerin oyuncu tarafından hemen depoya alınmasıdır.

İksir deposu: İksir toplayıcılarında biriken ve savaşlarda elde edilen ganimet iksirlerin biriktirildiği depodur. Depo son seviyesine ulaştığında 8 milyon iksir depolayabilir. Yükseltme sırasında işlevini kaybetmez. Saldırıda durumunda, sizin köy binanız ile doğru orantılı olarak karşı tarafa iksir aktarımı yapılmaktadır. Karşı tarafın sizden alabileceği iksir miktarı oyuncunun köy binasının seviyesine bakılarak değişkenlik göstermektedir.

Kara iksir madeni: Kara iksir sondaları tarafından yer altı kaynaklarından çıkarılır. Kara iksir sondası köy binasının 8'inci seviye ulaşmasıyla açılır. Kara iksir sondası, çıkarttığı iksiri depolar. Oyuncu bunları boşaltmak zorundadır. Sondadaki iksir boşaltılmadığında, sonda tamamen dolduğunda üretim durur. Düşmanlar, toplanmamış kara iksirin yüzde 75'ni çalabilirler. Elmas kullanılarak, kara iksir üretimini bir günlüğüne iki katına çıkarabilirsiniz.

Kara iksir deposu: Köy binası 7'nci seviye olduğunda açılır. Ancak, kara iksir toplamak ancak 8'inci seviyede mümkün olacaktır. Kurulduğunda 10 bin kara iksir depolayabilir. Düşman, saldırdığında ancak deponun yüzde 5'i kadarını ganimet olarak alabilir. oyunda, kara iksir sondası ile kara iksir deposunu yan yana değil de mesafeli yapmak avantaj sağlayabilir.

İnşaatçı kulübesi: İnşaatçılar, oyunun temel unsurlarındandır. 2 inşaatçı ile oyuna başlanır. Ancak, seviye ilerledikçe iki inşaatçı ile köyü geliştirmek mümkün olmaz. 500 Yeşil taş kullanarak inşaatçı kulübesi yapabilirsiniz. Oyunun verdiği görevleri yerine getirerek, yeşil taş biriktirebilirsiniz. Böylece bu taşları kullanarak, inşaatçı kulübesi sahibi olabilirsiniz.