Clash Of Clans Online

Kara İksir ile üretilen savaşçılar

Clash of Clans oyununda Kara İksir kullanılarak üretilen savaşçılar da vardır. Bu savaşçılar, oyuna renk katıp daha zevkli bir mücadele geçmesine neden olurlar. Kara iksir ile üretilen savaşçıların en belirgin özellikleri şöyledir:

Dalkavuk: Hava mayınlarının algılayamadığı Dalkavuklar, kolay üretilirler (eğitimleri çok hızlıdır). Çok hızlı olmalarına rağmen, menzilleri düşüktür. İzbe Kışla'da Kara İksir ile üretilen Dalkavuklar, saldırılarını kara iksir tükürerek yaparlar. Hava savunması yapan birimlere karşı oldukça savunmasızdırlar. Güdümlü hava mayınları Dalkavuklara nişan alamaz. Fakat, Normal hava bombaları kolaylıkla vurabilir.

Yaban domuzu binicisi: Yaban domuzu binicisi, üzerinde bulunduğu yaban domuzunun yüksek duvarlardan atlama özelliği ile saldırıda oyuncuya büyük avantaj sağlar. Balyoz kullanarak savaşır. Sadece 2 dakika süren bir eğitim süresi vardır. Özellikle okçular ile yapılacak olan saldırılar öncesi yaban domuzu binicilerini savunma birimlerini oyalamak için göndermek iyi bir strateji olacaktır. Bir çok oyuncu, dev üretmek yerine yaban domuzu binicisi üretmeyi tercih etmektedir.

Valkyrie: Bu savaşçı, kendisine en yakın binanın arkasından koyarak bir hortum oluşturur ve bu hortumun yıkıcı gücüyle bir birliği ya da binayı yok edebilir. Bir çok kullanıcı Valkyrie savaşçılarını, savunma amaçlı olarak tutarlar. Saldırıda da oldukça başarılı olan Valkyrie'ler yalnızca yer birimlerine karşı saldırırlar.

Golem: Golemlerin en ilginç özelliği, yenildiğinde patlaması. Bu patlamayla birlikte Golem'in içinden Golemitalar çıkıyor. Golemitalar, elbette Golem gücünde olmuyor ama hasar vermeye devam ediyor. Savunma birimlerini hedef alırlar. Öncelikli saldırılarını hava savunma birimlerine karşı yaparlar.

Cadı: Yalnız savaşmazlar. En büyük özellikleri, önceki savaşlarda ölen savaşçıları diriltip, onlarla birlikte savaşmasıdır. Seviyesi yükseltilmiş cadılar, tek seferde daha fazla ölmüş savaşçıyı canlandırabilir. Destek birliği olarak kullanılabilen cadılar, doğru kullanıldığında, savaş kazandırabilir. Savunmada, iyi iş yaparlar. Bir çok oyuncu cadıları savunmada, kale duvarının hemen arkasına yerleştirir. Saldırıda ise düşük vuruş puanına sahip olduğu için genelde destek birliği gibi kullanılır ve saldırı birliklerinin arkasına yerleştirilir. Cadıların, canlandırdığı ölmüş savaşçılar, düşman savunmasının dikkatini dağıtırlar.

Lav Tazı: Hava savunmalarına karşı mücadele ederler. Bu sayede diğer birliklere adeta koruma görevi yaparlar. Lav tazı, uçan ve yanabilen bir Golem'dir. İlk olarak hava savunmalarını hedef alırlar. Golemler gibi Lav tazılar da öldüklerinde, küçük lav tazılarına dönüşerek, hasar vermeyi sürdürürler. Lav tazıları saldırılarında ateş topları fırlatırlar. Hava savunmalarının ardından, savunma binalarına saldırırlar. Savunma binalarının ardından ilk hedefleri en yakındaki bina olacaktır. Binalara yukarı-aşağı zıplayarak ateş topları fırlatırlar.