Clash Of Clans Online

İksir ile üretilen savaşçılar Clash of Clans (Klanlar çatışması) oyununda savaşçılar ile köyün gelişimine hız verilir. Savaşçıların elde ettiği başarılar sonucu ganimet altınlar, iksirler toplanır. Bu nedenle savaşçılar oyunun en baş aktörleridir. Savaşçılardan iksir ile üretilenler ile ilgili şu bilgileri unutmayınız:

Barbar: İlginç bıyıklarıyla dikkat çeken bu savaşçı, kas gücüyle düşmana saldırıyor. Kışlalarda ilk açılan savaşçı Barbarlardır. Çok sayıda barbar savaşçıyı aynı anda kullanmak oyuncuya güç verir. Toplu halde en yakınlarındaki hedefe saldıran barbar grubu karşısında bir çok düşman hedefinin dayanması çok güçtür. Havan topları karşısında çok etkisizdirler. Barbarlar savunmada da önemli rol üstlenirler.

Okçu: Oyunun keskin nişancılarıdırlar. Hem saldırıda hem de savunma pozisyonunda oyuncuya büyük kolaylık sağlarlar. Menzillerine giren ilk birime saldırırlar. Uzun bir atış menzilleri vardır. Duvarların arkasından saldırı yapabilmeleri iyi bir özelliktir. Havan topları ve sihirbaz kuleleri karşısında etkisizdirler. Bazı oyuncular bu nedenle okçularını alana yayarak kullanırlar. Hem havadan hem de yerden gelen saldırılara karşı savunma yapabildikleri için savunmada mutlaka okçu kullanmak gerekir.

Goblin: Tam bir ganimet avcısı olan bu küçük savaşçılar, hızlı hareket kabiliyetine sahiptir. Öncelikli hedefleri kaynak binaları olduğu için, oyuncunun amacı ganimet toplamaksa, mutlaka Goblinler ile birlikte harekete geçmelidir. Goblinler, kaynak binalarına Barbarlar ve okçulardan daha fazla zarar verirler.

Dev: Kule veya toplara karşı saldırıları çok güçlüdür. Oldukça yavaş hareket eden Devler, dayanıklı savaşçılardır. Öncelikli hedef olarak rakibin savunma birimlerine saldırırlar. Okçular ve devlerle planlanan bir saldırı stratejisi oyuncuya çok şeyler kazandırabilir. Devleri grup halinde kullanmakta fayda vardır.

Bombacı: Duvar yıkıcılardır. Saldırırken yüksek bir 'Bom' sesi çıkardıkları için Bombacı olarak da bilinirler. Duvarları yıkarak, yer birlikleri için yol açmakta kullanılırlar. Elinde taşıdığı bombayla en yakın duvara doğru koşar ve kendini patlatarak duvarlara hasar verir. Sadece duvarlara saldırırlar.

Balon: Balonlar, bombacıların bir üst versiyonlarıdır. Sıcak hava balonlarından atış yaparlar. Düşman köyünün üzerine alan hasarı veren bombalar bırakırlar. Ancak, hava savunmaları için kolay hedeflerdir. Üstelik oldukça yavaş hareket ederler. Öldürüldüklerinde patlayarak yere düşer ve rakibe hasar verirler.

Sihirbaz: Yer ve hava saldırısında kullanılabilirler. Menzilleri yüksektir ve duvar arkasına saldırı yapabilirler. Ancak, rakip savunma birimlerince kolayca öldürülebilirler. Savunma birimi olarak da güzel işler yapabilirler. Şifacı: Görevi askerlerinizi korumak ve onlara yardım etmektir. Oyuncunun sahip olduğu ordu, Şifacı'nın tedavisi ile güçlenebilir. Saldırı yapmayan tek birimdir.

Ejderha: Adından da anlaşılacağı üzere ateş püskürten bir savaşçıdır. Uçan bir savaşçıdır. Hem yer hem de hava birliklerine saldırma özelliği vardır. Özel bir birime nişan almazlar. En yakın düşman birimine nişan alıp, ağızlarından ateş püskürtürler. Güçlü bir asker olduğu için Ejderhaya karşı savunma yapmakta zordur.

P.E.K.K.A.: En büyük darbeleri bile savuşturabilen bir zırha sahip olan P.E.K.K.A.'lar, standart kışlalarda en son açılan savaşçılardır. Pahalıdır ve uzun süreli bir eğitim alır. Kılıç taşıyan P.E.K.K.A.'ların zırhı, elektriğe karşı hassas ve savunmasızdır. Binaları hızlıca yok edebilirler.